Strona główna » Blog » Jak działają rolety garażowe

Jak działają rolety garażowe

Data dodania: 26-11-2020 Wyświetleń: 241

 Postęp technologiczny rozwija wiele możliwości. Szeroki wachlarz ułatwień życiowych może wprawiać nas w zachwyt jak i w zakłopotanie. Jednak nie ulega wątpliwości fakt, że powinniśmy w pełni korzystać z dobrodziejstw techniki. Tworzenie inteligentnego domu pozwala na udoskonalenie własnego bytu. Rolety garażowe pełnią wiele praktycznych funkcji. Począwszy od tego, że zapewniają bezpieczeństwo, skończywszy na imponującym designie. W kwestii wyglądu należy pamiętać, że roleta potrafi dodać klasy garażowi. Istnieje wiele opcji kolorystycznych, szeroka gama pozwala na dobranie bramy idealnie do jej otoczenia.

Jak charakteryzuje rolety garażowe?

Dla osób ceniących sobie zarówno komfort i wygodę, przygotowaliśmy innowacyjne rozwiązanie. Mowa o napędzie mechaniczno-radiowym, do obsługi potrzebne jest wyłącznie przyciśnięcia guzika na pilocie. Za jego pomocą wysyłany jest sygnał do centrali sterującej. Używanie automatycznej rolety garażowej absolutnie nie wymaga siły. Jednocześnie urządzenie jest odporne na warunki klimatyczne, nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.  Dzięki temu nie narażamy się na szybkie zmiany temperatury i dyskomfort. To duża superlatywa, zważywszy na to, że nikt nie lubi marznąć. Ta opcja pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez wysiadania z samochodu. Tworzyło z którego produkowane są rolety jest odpornowe na ścieranie i korozję, dzięki czemu są długowieczne. Mogą służyć właścicielowi przez lata. Dzięki szczelności, pomieszczenie nie traci swojej temperatury wewnątrz. Jednocześnie system nie obciąża konstrukcji budynku, na którym jest zamontowany. Roletę najczęściej wyposaża się w skrzynię, wewnątrz znajduje się wał wraz z pancerzem. Dzięki temu oszczędza się przestrzeń nad konstrukcją. Materiałami wykorzystywanymi do produkcji rolet najczęściej są aluminium oraz stal.

Bezpieczeństwo

Automatyczne rolety garażowe to rozwiązanie zapewniające wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa. Nie ma możliwości by osoba postronna mogła użyć innego pilota, za którego pomocą udałoby się wtargnąć do środka garażu. To bardzo ważne, wszystkim nam zależy na ochronie własnej przestrzeni. Oczywiście to rozwiązanie nie dotyczy tylko posesji mieszkalnych. Bramy automatyczne doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie w firmach. Zamontowanie takiego systemu, na przykład w magazynie zdecydowanie usprawni i zmodernizuje pracę. Umieszczone w konstrukcji hamulce chronią roletę. Ten mechanizm niweluje ryzyko opadania bramy na wjeżdżający lub wyjeżdżający samochód.

Analiza mocnych i słabych stron

Za minus tego rozwiązania można uznać dość skomplikowany proces montażu. Należy jednak pamiętać o tym, że wielu specjalistów w tej dziedzinie świadczy usługi montażu rolet garażowych. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na załatwianie tej kwestii osobiście. Kolejną ze słabych stron może wydawać się cena, która jest stosunkowo wysoka. Nie podlega dyskusji fakt, że pozwolenie sobie na komfort posiadania takiego systemu jest kosztowny. W tym miejscu warto przeprowadzić kalkulacje, rachunek plusów i minusów. To pozwoli na zweryfikowanie czy ułatwienia jakie oferuje nam automatyczna roleta garażowa rekompensuje koszty związane z jej zakupem.

Aby utrzymać swoja rolete garażową w jak najlepszej kondycji, przez jak najdłuższy czas, należy o nią dbać. Zwłaszcza zimą jej działanie wystawione jest na próbę, należy monitorować jej stan czyli kontrolować czy w szynach nie znajdują się zanieczyszczenia oraz czy uszczelki nie ulegają rozszczelnieniu.

Podsumowanie

Przechodząc do podsumowania, zautomatyzowane rolety garażowe to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych, inteligentnych domów.  Należy jednak pamiętać, że nie tylko dla nich. System ten sprawdzi się doskonale w każdym obiekcie mieszkalnym, w którym istnieje możliwość jego zainstalowania. Podobnie w niezależnym garażu, roleta nie wymaga specjalnej przestrzeni by działać jak należy. Tak jak w to w przedsiębiorstwach, tam również zdecydowanie spełni swoją rolę, ułatwiając pracę. Rolety są bardzo funkcjonalne i elastyczne w użyciu. Oczywiście należy brać pod uwagę koszt związany z zakupem tego produktu, jednak z czasem użytkowania powinien on zrekompensować swoją cenę, dając komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test