Strona główna » Blog » Jaki kolor rolet do sypialni?

Jaki kolor rolet do sypialni?

Data dodania: 14-01-2021 Wyświetleń: 278
Sypialnia to miejsce do odpoczynku i wyciszenia oraz poczucia bezpieczeństwa i intymności. Każda zaaranżowana jest w inny sposób, w zależności od upodobań. W tym artykule pomożemy Państwu dobrać odpowiedni kolor rolet w oparciu o wystrój sypialni, aby zachować jego klimat i dodatkowo go podkreślić.
 
Pastelowe kolory
 
Dzisiejsza moda stawia na minimalizm, coraz chętniej wybieramy meble jednolitego koloru, najczęściej białego, a elementy dekoracyjne są stonowane i w delikatny sposób podkreślają charakter pomieszczenia. Dla osób wybierających ten typ sypialni, radzimy wybrać rolety o pastelowym kolorze, nieco ciemniejszym niż kolor ścian. Wpłynie to na podkreślenie jasności pomieszczenia.
Dodatkowo, aby zachować nastrój i zaakcentować wystrój, polecamy dopasować narzutę na łóżko pod kolor rolet. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza sypialnia będzie wyglądać bardzo elegancko, z zachowaniem minimalizmu i intymności.
Wybierając pastelową roletę do sypialni radzimy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego jest wykonana, aby zapewniał należytą ochronę przed wpadającymi promieniami słońca.
 
Ciemne rolety
 
Rolety w ciemnych kolorach są jednymi z najchętniej wybieranych do sypialni. W tego typu pomieszczeniach nastawiamy się głównie na odpoczynek i wyciszenie. Ciemne rolety sprawdzają się doskonale, ponieważ nie przepuszczają promieni słonecznych.
Prawidłowe funkcjonowanie organizmu w dużej mierze zależy od jakości snu, dlatego przyłóżmy do tego szczególną wagę i wybierzmy takie rolety, które w jak największym stopniu zapewnią ochronę przed porannym słońcem.
Jeśli nie chcemy całkowicie zaciemnić naszej sypialni możemy wybrać rolety typu dzień/noc, dzięki czemu, w ciągu dnia pomieszczenie będzie dobrze naświetlone, a nocą nie dostaną się do niego żadne przebłyski światła.
Sypialnia to też intymne miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie. Gwarantujemy, że ciemne rolety doskonale uchronią nas przed wzrokiem sąsiadów. Takie rozwiązanie jest niezmiernie przydatne dla osób mieszkających na parterze.
 
Inne kolory
 
Nie ograniczajmy się tylko do rolet w jasnych lub ciemnych kolorach. Dla niektórych osób świetnym rozwiązaniem mogą okazać się rolety w kolorze zieleni lub błękitu. Niewielkie podświetlenie ich wywołane światłem zewnętrznym sprawia, że wyglądają bardzo atrakcyjnie i podkreślają charakter pomieszczenia.
Ponadto, takie kolory uspokajają i odprężają oraz spowalniają akcję serca i obniżają ciśnienie krwi. Taki wybór jest niezwykle trafny dla osób nerwowych i niespokojnych. Zadbajmy o to, aby nasza sypialnia kojarzyła się z miejscem relaksu i zapewniała spokój wewnętrzny.
 
Wnętrze z charakterem
 
Niektóre osoby stawiają na oryginalne wnętrza podkreślone wyrazistymi dodatkami. Niezawodny w tej sytuacji jest wybór rolet na zasadzie kontrastu. Do jasnych sypialni proponujemy dobrać ciemne kolory rolet, a do kolorowych wnętrz gładkie i jasne. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić i w przypadku różnorodności dodatków trzymać się jednego koloru.
 
Wzorzyste rolety
 
Rolety nie tylko stanowią ochronę przed światłem ale są również elementem dekoracyjnym. Coraz więcej osób stawia na wystrój wnętrza w oparciu o wybraną roletę. Nie warto bać się rolet o wzorzystym motywie. Takie rozwiązanie stanowi doskonałe uzupełnienie pomieszczenia w różnych stylach. Odpowiedni kolor i wzór dopasowany do kapy na łóżko sprawi, że w naszej sypialni zapanuje romantyczny nastrój.
 
Materiał rolet
 
Bez względu na to jaki kolor rolet wybraliśmy do naszej sypialni, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał jej wykonania. Bardzo ważne jest, aby spełniały one swoją funkcję i dobrze odbijały światło.
Tkaniny naturalne wyglądają oszałamiająco i są miłe w dotyku ale nie stanowią należytej ochrony przed światłem. Ponadto, odbarwiają się pod wpływem światła i dużo szybciej ulegają zniszczeniu.
Proponujemy wybrać rolety wykonane ze sztucznych materiałów, które są o wiele trwalsze i mogą być prane w pralce bez obawy o uszkodzenia.
Tkaniny, które zagwarantują pełne zaciemnienie wyposażone są dodatkowo w podgumowane powłoki, które świetnie odbijają światło dzienne. Takie rozwiązanie to nie tylko utrzymanie odpowiedniej ciemności w sypialni ale również zapewnienie chłodniejszego powietrza w pomieszczeniu, szczególnie w sezonie letnim.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test