Strona główna » Blog » Rodzaje rolet

Rodzaje rolet

Data dodania: 05-02-2021 Wyświetleń: 298

Rolety dzień-noc

Mają one specjalną konstrukcję. Składają się z dwóch pasów tkanin, które nachodzą na siebie pionowo. Jeden pas jest transparenty, drugi jest zaciemniony. Dzięki temu w łatwy sposób możemy kontrolować ilość światła słonecznego, które wpada do naszego pokoju bez konieczności podwijania rolet. Mimo swojej konstrukcji są równie łatwe w obsłudze co tradycyjne rolety.

Plisy

Idealny wybór dla ludzi, którzy dbają o nowoczesny wygląd swojego mieszkania. Rolety plisowe zrobione są w kształcie harmonijki wiszącej lub na prowadnicach. Dostępne modele różnią się tym, że w pierwszym przypadku zwijają się od dołu do góry, a w innym można zawijać je w obie strony. Dzięki temu oferują możliwość zakrycia tylko wybranej części okna. Oprócz tego są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki temu z łatwością możemy dopasować je pod względem kolorystycznym do całego pokoju. 

Rolety austriackie 

Są alternatywą dla zasłon. Spełniają funkcję głównie dekoracyjną. Idealnie wpisują się w bardziej tradycyjny wystrój pomieszczenia lub do przełamania prostoty nowoczesnego pokoju. Duża ilość materiału sprawia, że po podciągnięciu roleta, nie zwija się jak tradycyjne modele, tylko tworzy fałdy. Mogą one być dodatkowo ozdobione co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Ten rodzaj rolet przeznaczony jest głównie do dekoracji, rzadko wykorzystywany jest do przyciemniania pokoi. 

Rolety dachowe

 Jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do okien dachowych, do których nie można zamontować tradycyjnych rolet. Ich specjalna konstrukcja ze sprężynami w środku powstrzymuje roletę od wiszenia, dzięki czemu materiał utrzymuje się przy oknie. Istnieją modele, które podobnie jak plisy mogą zakrywać wybraną część okna.

Rolety rzymskie

Charakteryzują się połączeniem funkcjonalności tradycyjnych rolet z elementem dekoracyjnym. Materiały, z których są zrobione posiadają niepowtarzalne wzory, które świetnie potrafią komponować się tradycyjnymi wystrojami mieszkań. Podczas podnoszenia materiał tworzy dekoracyjne fale. Tkanina, z którego są zrobione łatwo zbiera kurz. Prosty sposób  demontażu sprawia, że pielęgnacja ich przychodzi z łatwością co jest szczególnie ważne dla alergików.

Rolety zewnętrzne 

Posiadają wiele zalet. Nie tylko chronią przed słońcem ale zwiększają również izolację termiczną co jest szczególnie przydatne zimą. Oprócz tego niwelują hałas z zewnątrz oraz zwiększają poczucie intymności. Zwiększają również bezpieczeństwo domu, ponieważ służą również jako bariera antywłamaniowa. Z racji umieszczenia rolet na zewnątrz będą pasowały do większej ilości okien niż te montowane w środku. Ich uniwersalność, szeroki wybór materiałów, z których są zrobione i atrakcyjna cena sprawiają, że są coraz popularniejszym wyborem. Coraz częściej ludzie decydują się na montaż rolet elektrycznych wyposażonych w napędy do rolet, wszystko to zasługa prężnie rozwijającej się branży roletowej w Polsce i na Świecie. Rozwiązania inteligentnego domu zmieniają sposób myślenia o automatyzacji rolet. W dzisiejszych czasach całą domową automatyką możesz sterować z dowolnego miejsca na ziemi, to wszystko przy pomocy centrali inteligentnego domu.

Rolety w kasecie

Połączone są dwoma prowadnicami, co utrzymuje je naprężone zaraz przy szybie okna. Gdy je zwijamy, materiał chowa się w aluminiowej kasecie, co zapobiega nadmiernemu zużyciu tkaniny. Takie rozwiązanie dodaje rolecie elegancji i minimalizmu, który świetnie wpisuje się w nowoczesny wystrój mieszkania. Roleta zwija się w całości do kasety co zapobiega nadmiernemu zbieraniu się kurzu. 

Podsumowanie

Rodzajów rolet jest bardzo dużo. Każda ma swoje zalety i funkcje. To jaką wybierzemy powinno zależeć od naszych osobistych preferencji. Jeżeli szukamy czegoś w tradycyjnym stylu, dekoracyjnym powinniśmy się zastanowić nad roletami austriackimi lub rzymskimi. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie jednocześnie połączonym z dużymi możliwościami regulacji rolety powinniśmy przyjrzeć się ofertom rolet plisowanych i kasetowych. Rolety zewnętrzne i dzień-noc są przeznaczone dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i modernistyczny wygląd. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test