Strona główna » Blog » Silniki do rolet - innowacja i wygoda

Silniki do rolet - innowacja i wygoda

Data dodania: 20-11-2020 Wyświetleń: 265

Silniki do rolet to całkowicie innowacyjne rozwiązanie dla miłośników wygody i elegancji w jednym. Są nie tylko niezawodnym elementem jeśli chodzi o ochronę antywłamaniową, ale także pomagają w oszczędności energii. Silniki do rolet są proste, zarówno w montażu, jak i w obsłudze. Często są naszym pierwszym wyborem, kiedy zaczynamy swoją przygodę z tworzeniem systemu inteligentnego domu. Automatyka do rolet to jednak tylko jeden z filarów całego systemu. W naszym sklepie oferujemy również piloty, akcesoria do silników, a także wiele innych części potrzebnych do stworzenia komfortowego i bezpiecznego pomieszczenia.
 

Rodzaje silników do rolet

Jeżeli chodzi o kwestię sterowania możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje automatyki do rolet:

  • pierwszym z nich jest napęd elektryczny. Jest on obsługiwany za pomocą przełącznika klawiszowego, posiadającego często system podtrzymania napięcia, który wyklucza konieczność trzymania przycisku przez cały czas opuszczania i podnoszenia rolety,

  • drugi to napęd elektryczno-radiowy sterowany za pomocą pilota. Jest to szczególnie ciekawa oferta dla osób ceniących sobie wygodę, ponieważ te silniki do rolet wyróżnia duża prostota w doprowadzeniu instalacji elektrycznej oraz komfort sterowania.
     


Zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą napędów do rolet Mobilus.

Automatyka do rolet na pilota

Napędy elektryczne z wbudowanym sterownikiem radiowym umożliwiają nam proste sterowanie roletami z praktycznie każdego miejsca w budynku, za pomocą pilota wysyłającego zdalnie fale radiowe do silnika. Pozwalają wygodnie bez zbędnego przemieszczania się decydować o ilości światła słonecznego, które wpada do naszych pomieszczeń. Zdecydowanie są o wiele bardziej wygodniejsze niż nadajniki naścienne, do których trzeba podchodzić, lecz z drugiej strony dużo łatwiej je uszkodzić czy zgubić.

Dla bardziej wymagających Klientów polecamy zakup silników do rolet w naszym sklepie z funkcją detekcji. Sprawdza się ona najczęściej w zimowe dni, kiedy to szron lub warstwy lodu mogą blokować zasuwanie się rolet. Nasi Klienci szczególnie cenią sobie silniki z napędem elektryczno-radiowym, między innymi za szybki i bezproblemowy montaż, łatwość w obsłudze oraz niezawodność w działaniu.

Rolety sterowane przewodowe za pomocą przełącznika

Ta funkcja sterowania wymaga od nas zamontowania przełącznika klawiszowego w ścianie oraz podciągnięcia instalacji elektrycznej do silnika rolety. Można tutaj wybrać funkcje prostą lub z wbudowanym zegarem czasowym, który pozwala na ustalenie określonych godzin, kiedy nasze rolety będą się podnosić i opuszczać. Takie przełączniki umożliwiają również sterowanie nawet kilkunastoma roletami na raz. Jednakże w niektórych wypadkach aby ochronić nasz system przed przegrzaniem warto jest zwrócić się o pomoc do profesjonalisty i zainstalować przekaźniki.
 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

W naszej ofercie znajdą Państwo silniki do rolet wielu popularnych i sprawdzonych firm takich jak Yooda, Somfy, SIMU, Portos, Mobilus, Inel. Posiadamy silniki o bardzo zróżnicowanej mocy i sposobie sterowania. Silniki do rolety z naszego sklepu to produkt o wysokiej jakości i gwarancji działania przez lata.

Nasze długotrwałe doświadczenie w sprzedaży silników do rolet oraz bogata oferta pozwalają nam rzetelnie i profesjonalnie doradzać w kwestiach zakupu. Staramy się, aby rolety z naszego sklepu oraz ich komponenty były sprawdzone i wyróżniały się ze względu na jakość. Proponujemy Państwu korzystne ceny i pewność że nasze produkty będą służyć Państwu przez długi czas. Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test