Strona główna » Blog » Zalety rolet dzień noc

Zalety rolet dzień noc

Data dodania: 05-02-2021 Wyświetleń: 324

Działanie


Materiał, z którego wykonana jest roleta jest podzielony na paski. Jeden jest wykonany z tkaniny, która przepuszcza światło słoneczne, drugi go blokuje. Gdy przesuwamy roletę paski nachodzą na siebie. Jeżeli chcemy wpuścić dużo światła do pokoju ustawiamy pasy transparentne. Ilość promieni słonecznych wpadających do pokoju możemy kontrolować dzięki tkaninie zaciemniającej. Posiadają również mechanizm hamowania automatycznego, który powstrzymuje je od pełnego rozwinięcia i zatrzymuje w miejscu, w którym chcemy. Oprócz tego możemy ją bez problemu podciągać i opuszczać co pozwala nam na maksymalną kontrolę. 

Rodzaje 

Rolety dzień-noc cechują się uniwersalnością nie tylko ze względu na możliwości regulacji ale też przez rodzaje, które sprawią, że będziemy mogli dostosować je do każdego okna. Podstawowy typ rolet to wolno wiszące. Można montować je nad oknem lub na suficie. Świetnie sprawdzają się jako pokrycie dużych okien lub drzwi tarasowych. Kolejny rodzajem są rolety z prowadnicami. Osłona jest zamontowana na szynach przy szybie. Specyficzna konstrukcja sprawia, że tkanina przylega do okna tworząc elegancką ozdobę wnętrza. Zwinięty materiał chowa się w aluminiowej puszce, co zapobiega dodatkowemu kurzeniu się. Najczęściej rolety tego typu stosuje się przy oknach dachowych ponieważ prowadnice powstrzymują swobodny spadek tkaniny i utrzymuje ją w jednej płaszczyźnie. Mimo swojej konstrukcji można zamontować je na bezinwazyjnych haczykach. 

Zalety

Rolety dzień-noc posiadają wiele zalet dlatego są coraz częściej wybierane przez klientów. Wymienia się między innymi: 

- Dużą kontrolę nad poziomem przyciemnienia pomieszczenia. Dzięki pasom, które zrobione są z różnych materiałów można w łatwy sposób kontrolować ilość promieni słonecznych, które wpadają do pokoju. Oprócz tego, możemy je w łatwy sposób zwijać jeżeli chcemy wpuścić więcej słońca do mieszkania. Dodatkowo pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat półmroku cały dzień. Jest to również bardzo przydatne dla osób pracujących w trakcie dnia przy komputerze, aby zwiększyć komfort pracy.
- Wysoka estetyka sprawia, że rolety będą pasowały do nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych wystrojów wnętrza. Szeroka gama oferowanych modeli pozwala bez problemu wkomponować rolety w najbardziej ekstrawaganckie projekty pomieszczeń. 
- W wielu przypadkach możemy bezinwazyjnie zamontować rolety. Jest to możliwe dzięki specjalnemu napięciu bocznego tkaniny, haczykom oraz napinacza łańcuszka. Dzięki temu, montaż jest bardzo prosty i bez problemu możemy wykonać go sami używając do tego instrukcji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią skomplikowanych konstrukcji.
- Elementem, który zasługuje na wyróżnienie jest prostota pielęgnacji rolety co jest szczególnie ważne dla alergików. Zakurzoną rolety wystarczy przetrzeć miękką szmatką lub odkurzaczem na niskich obrotach, który ma zamontowaną końcówkę ze szczotką. Czyszczenie powinno wykonywać się delikatnie, aby nie wetrzeć brudu w materiał i go nie postrzępić. Należy pamiętać, aby robić to w miarę regularnie ponieważ rolety narażone są na zbieranie kurzu, pyłu i smogu szczególnie zimą. 
- Kolejnym atutem jest cena. Rolety typu dzień-noc są stosunkowo tanie. Dają bardzo dużo możliwości i mają sporo zalet. W porównaniu do innych systemów zasłaniania okien wypadają bardzo dobrze w stosunku jakość/cena

Podsumowanie 

Rolety dzień-noc są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Dzięki ich konstrukcji możemy w łatwy sposób kontrolować ilość światła słonecznego w pomieszczeniu. Bezinwazyjny montaż nie powinien sprawić nikomu większego problemu. Wysoka estetyka i ilość rodzajów tkanin pozwala na swobodne dopasowanie do każdego wnętrza. Rolety w łatwy sposób można czyścić oraz są stosunkowo tanie jak na jakość, którą oferują. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test