Strona główna » Blog » Jakie rolety wybrać do swojego domu?

Jakie rolety wybrać do swojego domu?

Data dodania: 27-10-2020 Wyświetleń: 1030
Rolety pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort przebywania w domu. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty, które wprowadzają w zakłopotanie potencjalnego nabywcę. Elektryczne czy może radiowe? Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Przed podjęciem wyboru dobrze jest zapoznać się z nimi i wybrać taką, która jest najbliższa naszym oczekiwaniom. 
 


Spis treści

jakie rolety wybrać do swojego domu
 


Rolety sterowane elektrycznie


Nowoczesne silniki do rolet charakteryzują się wysokim poziomem komfortu i elegancji. Sterujemy nimi za pomocą przełącznika klawiszowego umieszczonego na ścianie. Taką instalację możemy również podpiąć do centrum sterowania roletami aby zarządzać wszystkimi roletami w domu z jednego miejsca. Oprócz tego możemy wgrać odpowiednie sterowniki, które pozwalają nam zoptymalizować użytkowanie rolet pod nasze preferencje. Gdy w roletach znajduje się czujnik deszczu lub wiatru mogą automatycznie zamykać się aby zwiększyć bezpieczeństwo okien. Czujnik promieni słonecznych może opuszczać rolety co powstrzymuje pokój przed zbytnim nagrzaniem. Wmontowane czujniki temperatury, słońca oraz deszczu pozwalają na samoistne opuszczanie i podnoszenie rolet w zależności od pogody. Można ustawić również tryb urlopowy, na dwa tygodnie aby komputer sam używał rolet w momencie gdy nas nie będzie w domu. To pomoże odstraszyć potencjalnych złodziei. 

Sporą wadą tego systemu jest konieczność zamontowania skomplikowanej instalacji oraz poprowadzenie kabli do każdej rolety. W domach, które są dopiero budowane można pomyśleć o tym wcześniej co zdecydowanie ułatwi montaż. Niestety w budynkach czy mieszkaniach, które są odnawiane, poprowadzenie takiej instalacji jest bardzo utrudnione i skomplikowane. Kolejną wadą jest możliwość uszkodzenia takiej instalacji w okresie zimowym poprzez przymarznięcie rolety oraz letnim, gdy nie zauważymy, że jakiś obiekt uniemożliwił ruch rolety. Dlatego warto dopilnować aby rolety miały zamontowany elektryczny silniczek przeciążeniowy, który chroni mechanizm przed uszkodzeniem. 


 

jakie rolety wybrać do swojego domu


Rolety sterowane radiowo


Cechuje je wysoka wygoda użytkowania. Sterowane są za pomocą pilota, więc nie musimy nawet wstawać, żeby ich używać. Piloty są w różnych cenach od najtańszych jednokanałowych po droższe wielokanałowe, które pozwalają nam sterować każdą roletą pojedynczo. Kolejnym dużym plusem jest prostota instalacji elektrycznej, która jest wymagana do zasilania. Polega to na tym, że kabel musi zostać pociągnięty tylko do rolet, nie ma potrzeby montowania dodatkowych przewodów idących do centrum sterowania. Kolejnym plusem jest łatwość tworzenia nowych punktów sterowania. Jeżeli nie będziesz zadowolony z zasięgu pilota, możesz podzielić dom na strefy. Przypisać nowy pilot, który będzie odpowiadały za parter, a poprzedni za drugie piętro. Możliwość kombinacji jest właściwie nieskończona. Dzięki takim produktom jak NiceWay możesz sterować całym swoim domem używając tylko jednego urządzenia. Wykorzystujący fale radiowe inteligentny system pozwala zautomatyzować korzystanie z rolet, bram, zraszaczy, markiz  i wielu innych rzeczy. Pomaga to podnieść poziom bezpieczeństwa i komfortu życia w swoim domu.

Największym problemem tego sposobu sterowania roletami, jest cena. Aby móc z nich bezproblemowo korzystać, należy zainwestować w sprawdzone produkty. Tańsze mechanizmy gorszej jakości, mogą się zacinać. Zmniejsza to komfort korzystania, a w tym przypadku prawdopodobnie jest on najważniejszy. Kolejnym ważnym elementem jest dobór odpowiedniego pilota, takiego, który umożliwi nam odpowiednie sterowanie roletami oraz nie będzie gubił zasięgu.
 

 

alt

Podsumowanie


Jak widać wybór rolet jest kwestią bardzo spersonalizowaną. Jest to również dużo bardziej skomplikowane niż na pierwszy rzut oka może się wydawać, bo silniki do rolet występują w wielu rodzajach, a każdy charakteryzuje się czymś innym. Musimy przede wszystkim dobrze rozplanować budżet oraz zdecydować na jaki rodzaj instalacji elektrycznej jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Produkty tego typu powinno się wybierać z rozwagą oraz z zaufanych sklepów.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu, w którym oferujemy produkty o najwyższej jakości. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
test